Grantowy projekt w „zerówkach”

Dzieci z oddziałów przedszkolnych realizują projekt matematyczny „Rosnę z matematyką” finansowany przez mBank.

W ramach projektu rodzice dzieci uczyli się kodowania, a dzieci odwiedziły sklep „Kajet” i uczyły się samodzielnego dokonywania zakupów. Każde otrzymało banknot 10zł i wybierało takie artykuły, aby ich koszt nie przekroczył wyznaczonej kwoty. Chętnie korzystały z liczydeł ustawionych w sklepie. Kiedy dokonało wyboru, szło do kasy ze swoim banknotem i zadowolone płaciło za swoje zakupy.

Kolejnym etapem projektu jest rodzinne przygotowanie gier planszowych i prezentacja na forum grupy.

Projekt zakończy się turniejem matematycznym z wykorzystaniem dziecięcych gier planszowych.

Taka nauka matematyki poprzez zabawę dostarcza dzieciom dużo radości i sprawi, że w przyszłości dzieci chętniej będą uczyły się matematyki.