EMPIRIUSZ W NASZEJ SZKOLE

Nowoczesne metody edukowania zawitały w naszej szkoły. Uczniowie od września mogą doświadczać prawdziwych lekcji przyszłości. Wszystko dzięki Wirtualnemu Laboratorium Empiriusz.

Wirtualne Laboratorium Empiriusz to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala w przyjazny, bezpieczny i ekonomiczny sposób realizować podstawę programową nauczania chemii w naszej szkole. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii Wirtualne Laboratorium Empirusz jest doskonałym, cyfrowym, odwzorowaniem laboratorium chemicznego. W pełni wyposażone w odczynniki chemiczne, szkło laboratoryjne i sprzęt potrzebny do wykonywania doświadczeń chemicznych, zawsze przygotowane do przeprowadzania doświadczeń i bezpieczne dla uczniów. Nasi uczniowie, korzystając z gogli oraz kontrolerów, wykonują zgodnie z instrukcją wybrane doświadczenie, poruszają się po realistycznie wyglądającej pracowni, sięgają po probówki i odczynniki, przeprowadzają reakcje, wyciągają z nich wnioski i efektywnie uczą się poprzez wirtualne doświadczenie. Wirtualna rzeczywistość (VR) daje niesamowitą możliwość doświadczania złożoności świata.

Wirtualne Laboratorium Empiriusz zostało zakupione ze środków „Laboratoria Przyszłości”.